Pilise Perde

Pilise Perde Modelleri

Pilise Perde

Pilise perde akordiyon özelliğiyle petek petek katmanlardan oluşup son yıllarda stor perde yerine ve kuş gözü üçgen, çapraz, yatay normal perdenin olamıyacağı her alanın uyun sağlayabilecek tek perde çeşididir. Son yıllardaki küçük daire yapılaşması ve küçük alan metrekareli dairelerde alandan faydalanmak için ve daha geniş alana sahip olabilmek için Pilise perde tercih edilmektedir. Özellikle yeni yapılan mutfakların %90’ında camlar ocağa sıfır yapıldığı için normal tül perde kullanıldığında son dakika haberlerinde izlenildiği gibi her gün bir yangın mutfaktaki tül perdeler yüzünden görülmektedir. Bu olayların yaşanmaması için mutfakların %90’nında Pilise perde kullanılmasını tavsiye ediyoruz ve faydalı görüyoruz.

Pilise perde çok basit kullanışlı ve çok basit monte edilebilen bir perdedir. Kullanımı çok basit olmasından dolayı çalışmasını sağlayacağımız alanın 2 cm kadar küçük olması yeterlidir. Akla gelecek her türlü camda, VIP arabalarda, özel tasarıma sahip karavanlarda Pilise perde tercih edilir.

Biz Perdesor perde sistemleri olarak Pilise perde ve düet perde olmak üzere akordiyon şeklinde bu 2 perdeyi her zaman siz değerli müşterilerimize tavsiye ediyoruz.

Pilise perde çalışınca kumaştaki ip yerleri görünebilir. Düet perdeyse yatay ya da dikey kullanılsa da ip yerleri görülmeyecektir.

Düet perde çift katman olup iki katmanın ortasından ip geçtiği için peteğe benzer bir yapıya sahip olduğu için, Pilise perde ipleriyse iki katman arasından ipler geçtiği için hiçbir şekikde ip yerleri belli olmaz. Blackout düet kumaş kullanılmak istenirse kullanılacak alanda sıfır ışık görülmektedir. Gündüz sıfır ışık istiyorsanız sizin kullanacağınız perde çeşidi düet, blackout perde olmalıdır. Artık her evde ya bir Pilise perde ya da bir Düet perde takılan alan vardır. Eskiden Pilise perdeyi Avrupa’dan alıyorduk. Son 3 yıldırsa Avrupa’ya biz satıyoruz. Pilise perde aynı zamanda germe sistemiyle çalıştığı için hem aşağıdan yukarı hem de yukarıdan aşağı istenildiği gibi hareket eder. Günlük yaşamda hayatı kolaylaştıracak en iyi perde çeşididir. Gün ışığı ve güneşi aynı zamanda bakış açınızı istediğiniz şekilde sağlayabilir. Büyük şehirlerde bina yapılarından dolayı birbirine yakın olan camlara sahip evlerde camla beraber paralel çalıştığı için gece gündüz modu tercih edilip komşularınızı veya etrafınızı rahatsız etmeden gönül rahatlığıyla evinizi dışarı kapatabilirsiniz.