Zip Perde

Zip Perde Sistemleri

Zip Perde Modelleri ve Fiyatları16

Zip Perde Sistemleri

Zip Perdeler son 7 yıldır ülkemizde rağbet görmekte olan bir yeni nesil çok amaçlı ve daha az maliyeti ve daha az yer kaplaması ile ön plana çıkmış bir perde modelidir. Zip perdeler genellikle cafe, restoran teraslar ve kış bahçesi gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Sistemin ve sistemde kullanılan kumaşın en temel iki özelliği saatte 140 km esen rüzgarlara karşı dayanıklı olması ve su geçirmez bir sistem olmasıdır. Sistemde kullanılan özel kumaşlar ile sistemin yağmur su geçirmez olmaları sebebiyle özellikle yağmur ve rüzgarın çok olduğu açık alanlarda kullanılmaktadırlar.

Bu özellikleri sayesinde tavanlarda da kullanılan zip perdeler aynı zamanda eğimli camlara sahip yapılarda güneşi kesmek için de kullanılmaktadırlar.

Balkonlarda Zip Perde Tercih Etmeliyim?

Sadece balkonlarda değil restoranlar, cafeler, teras kapama sistemleri olarak kullanın cam balkon sistemlere oranla çok daha ucuz ve görüntü anlamında da çok daha iyi sonuç alabileceğiniz bir sistem olan zip perdeleri tercij etmemeniz için hiçbir neden yoktur.

Özellikle cam balkon sistemlerinde camların kenarlara açılması sonucu oluşan hem kötü görüntü, hem de camların kapanırken üst üste gelmelerinden dolayı oluşan iç mekandaki yer kaybını zip sistemlerde yaşamazsınız.

10×10 ve 15×15 cm’lik küçük kasaları ve tavanda toplanma sistemi sayesinde balkonlarda veya kullanıldıkları diğer alanlarda hem görüntü kirliliği yaşanmaz hem de herhangi bir yer kaybı yaşamazsınız.

PEKİ GÖRÜNTÜ NE OLACAK?

Sistemde kullanılan özel kumaşlar gündüzleri dışarıdan içerinin görünmesini engellerken, içeriden dışarı bakan kişinin manzarası ise kapanmaz. Geceleri ise evinizin ışıklarını kapatarak balkonunuzda rahatlıkla oturabilir, yine siz dışarıyı görebilirsiniz ancak dışarıdakiler sizi göremezler.

Basit olarak Cam Balkon sistemlerinden ya da camla kapama sistemleri satın almayı düşünmek yerine, Zip Perde Sistemi satın alarak, hem rüzgara dayanıklı ve yağmur geçirmeyen bir pencereye, hem de bir perde sistemine aynı anda sahip olabilirsiniz. Bu iki işi aynı görmesiyle de oldukça az maliyetli bir sistemdir.

Sistemde kullanılacak olan teknik kumaşın türüne göre de %85 ila %98 arasında ışık yansıtma oranları seçilerek özellikle sıcak yaz günlerinde soğutma konusunda elektrik tasarrufu sağlanabilen perde sistemleridir.

Kristal Kumaş Kullanımlı ZIP Perde sistemleri.

Bu sistemler tamamen açık bir manzara isteyen ve güneş ışığı kesme veya ısı sorunu olmayan alanlarda kullanılmalıdır. Kristal kumaşlar tamamen saydam kumaşlar olup, yazın ve kışın olabilecek genleşme ve büzüşmelerden etkilenmemesi için ; Teknik bir sun screen kumaşın ortasında bir pencere gibi kullanılmaktadır.

Zıp Perde sistemini kullanmak istediğiniz alan gün boyu güneş almıyor ise ilk tercih sebebi olabilir. Kristal zip perde sistemleri kullanılan alanlarda dış mekan içeriden net olarak görülebilir ve dışarıdan da içerisi görünür. Yani Cam gibidir. Ancak çok daha az maliyetlidir.

Güneşin yakıcı etkisine maruz kalınmayan daha ılıman bölgelerde, manzaranın çok daha önemli alanlarda kullanılabilir. Kristal Kumaşın Zip Perde sistemlerinde kristal yani saydam alan maksimum 120 cm yükseliğinde ve 4 metre eninde üretilebilmektedir.

SİNEKLİK OLARAK DA KULLANIN.

Zip perdelerde kullanılan teknik kumaşlar nefes alan kumaşlar olmakla birlikte dokuma tekniği sayesinde içerisinden sadece su değil, sinek ve sivrisineklere karşı da koruma sağlayarak 3 farklı özelliği tek başına kullanıcısına sunmaktadır.

Perde alan kapayıcı olarak camların görevini üstlenir,

Perde cam kapamalarında kullanılmak zorunda alan ikinci bir perde ihtiyacını ortadan kaldırır

Ve son olarak ortamdaki hava sirkülasyonunu camlar gibi engellemeyerek sineklik görevini de görür.

Zip Perdeler genellikle motorlu sistemler olarak bilinir. Standart olarak bir uzaktan kumanda veya duvar kumanda aparatı yardımıyla açılıp kapanan sistemler dilenirse, rüzgar sensörlü, yağmur sensörlü olarak da üretilebilmektedirler.

Otomasyon sistemlerine de uyumlu olarak üretilebilecek Zip Perdeler kendinden otomasyonlu olarak da üretilebilir ve evinizdeki diğer perdelerle birlikte bir tabletten, duvardan veya kumanda ile kontrol edilebilir. Örneğin ; Tek kumanda ile hem kış bahçesi için kullanacağınız perdeleri hem de evinizin perdelerini kontrol edebilirsiniz.

Zip perdeler daha önce bahsettiğimiz gibi eğimli alanlarda da kullanılabildiği için tavanlarda kullanıma uygundur.

Zip perde kullanımı oldukça kolay olan, sağlam bir yapıya sahip ve tüm çevresel şartlara dayanıklı stor perde sistemleridir. Zip perdeler üretiminde üst düzey teknolojiye sahip sistemlerdir. Kullanılan bu teknolojiyle birlikte zip perdeler çok özel ve farklı bir konuma yerleştir. Bu sayede perde konusunda kullanıcılarına sahip olduğu bu teknolojiyi yaşatacaktır. Kullanışlı stor perdelerden olan zip perdeler panjur, sineklik ve stor perde gibi bir çok araç yardımıyla edinilebilecek birçok özelliği, tek başına mekanlara kullanıcıların deneyimine sunmaktadır.

Aşağıda yer alan Zip Perde Sisteminin Nasıl Çalıştığını gösteren videomuzu izlemenizi tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir : Zip Perde Kullanım Alanları

Motorlu Zip Perde Nasıl Çalışır?

PerdeSor +90 (212) 294 12 95

ÜCRETSİZ KEŞİF fırsatından yararlanmak için hemen iletişime geçin.