Zip Perde Sistemleri

zip perde 5

Zip Perde Sistemleri

Zip perde son 10 yılda Avrupa ve Türkiye’de çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Dış cephe perdesi olarak da adlandırılır. Saatte 140 km rüzgara dayanabilen yanlarında aliminyum profil ve fermar kanalı bulunan çapraz dokulu özellikle serge kumaş kullanılır. Kumaş yanlarına yan profilde rahat hareket edilsin diye yüksek ısıda kaynak yapılır. Zip perdenin altına belli ağırlıkta ağırlık monte edilir. Dış cephe pergola, balkon, kış bahçesi, veranda ve eğimli cam tavan sistemlerinde saat 140 km rüzgara dayanabilen motorlu bir dış cephe perdesidir. İnsan hayatını kolaylaştırmak için yapılmış olan bu sistem bazı alanlardaki camların yerine kullanılan çok iyi bir çözüm ortağıdır. Zip perde aynı zamanda güneşi direkt cepheden alan alanlarda güneşten ulaşan ısıdan %50 oranında tasarruf sağladığı ispatlanmıştır. Özellikle pergolalı sistemlerde, tavanlı camlarda çok büyük etki görülmüştür. Çapraz dokulu Sunscreen kumaş içeriden bakıldığında dışarıyı net bir şekilde göstermektedir. Dışarıdan ise gündüz vakti bakıldığında hiçbir şekilde iç mekanı göstermemektedir. Akşam olunca da ışık yoğunluğu içeride çok fazlaysa kullanılan kumaşı %50’lik geçirgenliğine göre hafif bir gölge görülmektedir.

Zip perdenin temel amacı sıkıntılı olan alanlarda güneşten ve rüzgardan oluşabilecek her türlü soru işaretini ortadan kaldırmaktır.

Perdesor perde sistemleri olarak her zaman a kalite motor, a kalite aliminyum, a kalite kumaş kullanmayı tercih ediyoruz. Şimdiye kadar yaptığımız yüzlerce Zip perde çözümünde 0 sıkıntıyla başarılı olduk. Zip perde tavan camlarında, iç ve dışta yani artık her alanda kullanılmaktadır.